A+ R A-

Konfiguracja skrzynki pocztowej w programach typu Microsoft Outlook® czy Thunderbird powinna przebiec w dużej mierze automatycznie. Jeśli napotkasz problemy z połączeniem z serwerem poczty przychodzącej (POP) bądź poczty wychodzącej (SMTP) lub IMAP skorzystaj z poniższych ustawień.

Login: PEŁEN adres e-mail (np. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.).

Hasło: hasło które ustawiłeś przy tworzeniu skrzynki

Adres serwera POP: mail.trzystrony.pl

Adres serwera SMTP: mail.trzystrony.pl

Adres serwera IMAP: mail.trzystrony.pl

Port POP: 110

Port SMTP: 587

Port IMAP: 143

Serwer poczty wychodzącej wymaga autoryzacji loginem i hasłem. Dla powyższych ustawień proszę WYŁĄCZYĆ SSL / TLS / STARTTLS.

 

Ustawienie skrzynki w Thunderbird


Konfiguracja przedstawia ustawienie skrzynki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w programie Mozillia Thunderbird.

1. Wprowadzamy dane naszej skrzynki we wskazanych polach. Zmiany zatwierdzamy przyciskiem "Kontynuuj".
thunderbird1

2. Po wykryciu ustawień wybieramy opcję ustawień zaawansowanych i wprowadzamy konfigurację ręcznie.
thunderbird2

3. Może wystąpić błąd związany z certyfikatem, wówczas dodajemy go do wyjątków przez przycisk "Potwierdź wyjątek bezpieczeństwa".
thunderbird3

4. Po potwierdzeniu nasza nowa skrzynka jest gotowa do działania.

 

Konfiguracja poczty – iOS


1. Wejdź do domyślnego klienta poczty.
2. Wybierz jakie konto chcesz stworzyć > Inne.

ios

3. Teraz wpisz potrzebne dane – nazwę, adres e-mail oraz hasło, które ustaliłeś wcześniej na serwerze i dotknij przycisku DALEJ.

ios1

4. Wybierz w jakim protokole chcesz obsługiwać pocztę > IMAP. Następnie uzupełnij nazwę hosta serwera poczty przychodzącej, użytkownika (adres e-mail) oraz hasło (to z serwera). Zjedź trochę w dół i wpisz serwer poczty wychodzącej SMTP. Wciśnij Dalej.

ios2

ios3

5. Dotknij przycisku Dalej, pojawi się na ekranie jeszcze wybór opcji dla Twojego konta, jeśli nie będziesz w ramach tego adresu mailowego używać notatek, to nie musisz nic więcej robić, wciśnij jeszcze raz Dalej. Twoja poczta jest gotowa.

ios4

ios6

 

Ustawienie skrzynki w Outlook


Konfiguracja przedstawia ustawienie skrzynki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w programie Outlook.

1. Uruchamiamy program i wybieramy opcję dodania nowego konta. Następnie wprowadzamy adres naszej skrzynki oraz hasło i wybieramy przycisk "Dalej".
outlook1

2. Przechodzimy do konfiguracji ręcznej i wprowadzamy ustawienia według wzoru.


outlook4

3. Wybieramy opcję "Więcej ustawień" i zaznaczamy opcję "Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelniania.


outlook2

4. Następnie w zakładce "Zaawansowane" możemy wybrać połączenie SSL wprowadzając wskazane porty. W przypadku chęci skorzystania z wersji niezaszyfrowanej wpisujemy porty dla IMAP 143, a dla SMTP 587.


outlook3

Założenie poczty na swojej domenie jest bardzo proste. Wystarczy przepisać określone dane i poczta jest gotowa do pracy, również w zastosowaniach mobilnych. Dlatego też w tym artykule szczególną uwagę zwróciliśmy na pocztę IMAP, dzięki której będziesz mógł korzystać z poczty elektronicznej na każdym z urządzeń, a pojemność Twojej skrzynki będzie zależała tylko od tego, jaką usługę hostingową wykupiłeś. No właśnie! Pamiętasz o dobrym hostingu. Jeśli Twój obecny, nie spełnia określonych wymagań, zerknij na nasze oferty promocyjne!

 

Ustawienia zaawansowane

Poniżej prezentujemy zaawansowane ustawienia połączenia z wykorzystaniem SSL / TLS / STARTTLS.

ProtokółPortZabezpieczenie
POP 110 STARTTLS
POP 995 SSL/TLS
IMAP 143 STARTTLS
IMAP 993 SSL/TLS
SMTP 587 STARTTLS
SMTP 465 SSL/TLS

Panel klienta

Facebook   Panel Serwera Logowanie   Panel Poczty Logowanie   Domeny
Facebook   Panel   Poczta   Domeny

Szybki Kontakt

Telefon: 607 701 060

email: biuro@trzystrony.pl

OVH web community Bielsko-Biała

partner badge

smartsupport


recertification online